Napisz do Nas!

KONTAKT

Tomasz Petryka

SIEDZIBA: ul. Dybowskiego 1/43

02-776 Warszawa

 

PASIEKA: ul. Polna 37 b

Grabów n/Pilicą 26-902 Grabów n/Pilicą"

WNI 14075615          

 

tomek@miodemslodzone.pl

tel.  +48 665 499 439

Jesteśmy na: 

  • White Facebook Icon

©2016 by  ELVE FOTO&DESIGN - Anna Maria Bielecka

Nasze miejskie pasieki

Pasieka w Teatrze Wielkim Operze Narodowej

Duża część mojej pszczelej aktywności skupia się wokół prowadzenia miejskich pasiek na kilku dachach warszawskich budynków. Idea pszczelarstwa miejskiego w Warszawie zrodziła się w mojej głowie po lekturze publikacji na ten temat w branżowej prasie pszczelarskiej. Jak to zwykle jednak bywa od pomysłu do realizacji długa droga. Jednak jak to zwykle w życiu bywa jeśli ktoś czegoś bardzo chce to w końcu to zdobywa. 

Obecnie prowadzę pięć pasiek na terenie aglomeracji Warszawy. Poniżej kilka słów o każdej z nich.

Moja przygoda z pszczołami w Warszawie rozpoczęła się w kwietniu 2017 roku. Wiosną 2017 r. na dachu Teatru Wielkiego Opery Narodowej założyłem swoją pierwszą miejską pasiekę. Na jednym z dziedzińców Teatru Wielkiego Opery Narodowej zamieszkało pierwsze trzy rodziny pszczele. Pomimo dosyć trudnego sezonu 2017 r. udało nam się zebrać zaskakująco dużo miodu. Pszczela obecność w TW ON to już pełne 3 sezony. Warunki pracy w Teatrze są wyjątkowe. Nierzadko się bowiem zdarzają przeglądy w pasiece przy akompaniamencie Jeziora Łabędziego lub Dziadka do Orzechów.     

Jeśli macie ochotę spróbować operowego miodu to oczywiście jest on dostępny w teatralnym butiku. 

Bankowe pszczoły z Żubrem w tle

Miejska pasieka w Pruszkowie

Z początkiem sezonu 2018 r. założyłem pasiekę na jednym z dachów kompleksu biurowego Lipowy Office Parki przy ulicy Żwirki i Wigury 31. Na dachu budynku, w którym swoją centrale ma Bank Pekao S.A. swój dom znalazło 10 rodzin pszczelich. Pasieka w Lipowy Office Park to miejsce, w którym pszczoły bardzo wydajnie -jak to w banku. Szczególnie dużo jest miodu lipowego oraz nawłociowego. Pszczoły pracują na granicy Ochoty i Mokotowa w zielonej i jednej z bardziej zadrzewionych części Stolicy. 

Początek roku 2019 to pierwsza pasieka założona poza Warszawą. Miasto Pruszków okazało się naprawdę miastem przyjaznym pszczołom i jako jedno z działań wspierających populacje gatunku pszczoły miodnej podjęło decyzję o założeniu miejskiej pasieki. Wyjątkowe położenie pasieki i mała ilość pszczół w okolicy zaowocowała bardzo duża ilością zebranego miodu, głównie wielokwiatowego i lipowego. W pasiece pracuje na co dzień 8 rodzin pszczelich, które mieszkają na tyłach toru kolarskiego przy ulicy Andrzeja. 

W Pruszkowie prowadzimy również cykliczne warsztaty pszczelarskie oraz rokrocznie wspólnie z miastem organizujemy pikniki pszczelarskie. 

Nagłówek 1

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now